بازاریابی شبکه ای چیست ؟

بازاریابی شبکه ای یا NETWORK MARKETING چیست ؟

 Multi-level marketing(MLM) یا بازاريابی چند سطحی كه بعضی مواقع بازاريابي شبكه ای نيز نامیده مي شود، یعنی چند لایه متعدد از افراد، بازاريابي يك محصول را برای رساندن آن به مصرف كننده بر عهده دارند. يك نماينده فروش که بعوان توزيع كننده ،‌ عضو ،‌ وابسته ، مشاور و یا شريك نیز نامیده می شود علاوه بر جذب مشتريان ،‌ آموزش نيروهاي تازه وارد را در جهت جذب مشتريان به عهده دارد.

بازاريابي شبکه ای هدف هم شركتهاي داراي بازاريابي شبکه ای و هم شركتهاي فاقد آن است . اگر شما شنيديد كه يك شركت با سابقه اعلام كرد ” در صورت معرفي يكي از دوستانتان به ما، در خريد بعدي از تخفيف برخوردار شويد” اين همان بازاريابي چند سطحي است . انجمن هاي سلامتي ،‌آژانس املاك، شركتهاي ارتباط تلفني و صنايع بسیار ديگري از اين روش استفاده مي كنند. بسیاری از مشاغل تلاش مي كنند تا مشتريان کنونی شان تبليغ و بازاريابي محصولات و خدمات آنها را براي مشتريان بالقوه انجام دهند.

بازاریابی شبکه ای نوعی از تجارت است که در آن مصرف کنندگان یک شرکت تولید کننده می توانند بازاریاب محصولاتی باشد که خود مصرف می کنند، و با انعقاد قرارداد با شرکت تولید کننده و معرفی و فروش محصولات به اطرافیان خود، درآمد قابل توجهی کسب کنند. و در صورتی که شخص بتوانند با معرفی این تجارت به اطرافیان خود و معرفی آنها به شرکت ،گروه فروش خود را شکل دهد ، و طبق پلنهای درآمد زائی شرکت درصدهای مشخصی از قیمت کالاهای فروخته شده در گروه فروش خود را به عنوان پورسانت و پاداش دریافت کند.

بازاریابی شبکه ای پنبه ریز چیست ؟

بازاریابی چند سطحی، این صنعت جدید اولین بار در سال ۱۹۴۵ بکار گرفته شد و امروزه این تجارت با بیش از ۷۰ سال قدمت توانسته شرکتهای بزرگ و مطرح را در جهان تشویق کند تا از این روش برای فروش محصولات خود استفاده نمایند . متاسفانه طی سالهای اخیر بسیاری از افراد و شرکتهای سود جو، با استفاده از نبودن اطلاعات کافی در مورد این تجارت در کشور عزیزمان به صورت غیر قانونی و با قصد سوء استفاده و کلاهبرداری ، باعث گردیدند که به نام و وجه این تجارت آسیب وارد شود. اما در حال حاضر کشورهای پیشرفته زیادی از جمله کشورعزیزمان ایران، به روش صحیح و تحت نظارت قانونی این تجارت، جامه عمل پوشانده اند . با توجه به تحقیقات گسترده بر روی روش صحیح ، اصولی و قانونی این تجارت , شرکت پنبه ریز به این نتیجه رسید که با استفاده از این روش فروش می توان شرایطی را مهیا نماید که کلیه افراد با خرید مستقیم محصولات مورد نیاز خود از وب سایت شرکت و صرف زمانی کوتاه برای معرفی این محصولات به دیگران، بتوانند از پورسانت فروش مستقیم بهره مند گردیده و به درآمدهای قابل توجهی برسند .

مزایای بازاریابی شبکه ای

یکی از مزایای استفاده از بازاریابی شبکه ای در شرکت خرید اینترنتی پنبه ریز برخورداری هرنماینده فروش از یک دفتر کار اختصاصی اینترنتی و مستقل در وب سایت شرکت پنبه ریز می باشد ،بدین ترتیب شما یکی از اعضای تیم فروش شرکت خواهید بود و می توانید از دیگر مزایای شرکت همچون طرح درآمد زایی پلکانی و پاداشهای ماهیانه قابل توجهی بهره مند شوید.

 

network-marketing-recruiting-prospecting

 

منبع : سایت شرگت پنبه ریز
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *