کاربران تا چه میزان در اینستاگرام از شکلک‌ها استفاده می‌کنند؟

instagram1

 

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب است که کاربران می‌توانند از طریق آن تصاویر خود را با سایر دوستان خود به اشتراک بگذارند و البته سایر کاربران نیز قادر هستند تا احساسات‌شان را در خصوص آن تصویر به صورت شکلک ارایه دهند.

از سال ۲۰۱۱ اینستاگرام در سیستم عامل iOS از شکلک‌ها پشتیبانی کرد و در این مدت حدود ۵ درصد از دیدگاه‌ها تبدیل به شکلک شدند و بعد از پشتیبانی کامل این سیستم عامل نیز این میزان به ۱۰ درصد افزایش یافت و همچنان حدود ۹۰ درصد از دیدگاه‌ها مربوط به پیام‌های متنی بود. در سال ۲۰۱۲ این میزان به ۲۰ درصد افزایش یافت و با پشتیبانی سیستم عامل اندروید نیز از این شکلک‌ها در اینستاگرام، حدود ۴۰ درصد از کامنت‌ها به‌صورت شکلک بودند.

Emoji-use-on-Instagram-takes-off

البته برخی کشور‌ها نیز نسبت به سایر کشور‌ها در نحوه کامنت گذاری متفاوت هستند. برای مثال کشور فرانسه با ۵۰ درصد و کشور انگلیس با ۴۸ درصد بیشتر استفاده از شکلک‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. در مقام‌های بعدی نیز آلمان با ۴۷ درصد و ایتالیا و روسیه هر دو با ۴۵ درصد قرار گرفته‌اند. در آمریکا نیز شکلک‌ها حدود ۳۸ درصد از دیدگاه‌های اینستاگرام را به خود اختصاص داده‌اند. اما تانزانیا با ۱۰ درصد کمترین میزان را در قرار دادن شکلک در کامنت‌های اینستاگرام دارد.

علاوه بر این، اینستاگرام لیست دیگری را نیز منتشر کرده که بر اساس آن نحوه کامنت‌ گذاری افراد مشخص می‌شود. بر اساس این گزارش، واژه‌های lolol, lmao, lololol, lolz, lmfao, lmaoo, lolololol, lol, ahahah, ahahha, loll, ahaha ahah, lmfaoo, ahha, lmaooo, lolll, lollll, ahahaha, ahhaha, lml, lmfaooo بیشترین استفاده را در اینستاگرام دارند که البته در این بین اشاره‌ای به واژه معروف ایران زمین با عنوان “خخخخخخخخ” نشده است. پر استفاده‌ترین واژه‌ها نیز LOL و OMG بوده‌اند.

Finland-is-the-top-country-when-it-comes-to-emoji-usage-on-Instagram

اما واقعا چرا شکلک‌ها محبوب هستند؟ شاید دلیل این امر انتقال ساده و سریع احساسات کاربر باشد که دیگر نیازی به بیان جمله و یا هر کلمه دیگری نیست. البته اینستاگرام چندی پیش پشتیبانی از هشتگ را در شکلک‌های خود اضافه کرد که احتمالا می‌تواند بر محبوبت شکلک‌ها در اینستاگرام بیافزاید.

شما تا چه میزان از شکلک‌ها استفاده می‌کنید؟

 

منبع : itresan
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *