کیف پول دیجیتال سخت افزاری چیست؟

کیف پول دیجیتال سخت افزاری
امروزه امنیت در فضای مجازی بسیار حائز اهمیت میباشد و کاربران سیستمهای رایانه ای همواره بدنبال امن ترین راه های موجود برای ایمن سازی هرچه بیشتر اطلاعات خود میباشند, امنیت در فضای مجازی زمانی شکل جدی تر به خود میگیرند که کاربر اطلاعات محرمانه ای را بر روی سیستم خود داشته باشد. به طور مثال افرادی که از پول های دیجیتالی استفاده میکنند و همواره نگران از دست دادن سرمایه خود میباشند  که ممکن است مورد هجوم هکرها قرار بگیرد یا اینکه با از دست دادن کامپیوتر, لپتاپ یا موبایل خود سرمایه ای که بروی این دستگاهها داشته اند نیز از دست برود.

اما بهترین راه حل برای حفظ این اطلاعات و سرمایه چیست؟

یکی از امن ترین روشها برای ذخیره سازی سرمایهای دیجیتالی “کیف پول دیجیتال سخت افزاری” میباشد.
کیف پول سخت افزاری دستگاهی است که بخشی از کیف کاربر یا دارنده آن را با امنیت بالا ذخیره میکند که در اکثر مواقع آفلاین میباشد.
این دستگاهها نسبت به دیگر انواع کیف پولها مزیت هایی را دارا هستند که با هم نگاهی به آنها میاندازیم:
-کلیدهای رمز در یک مایکرو کنترل ذخیره میشوند که نمیتوان این اطلاعات را به صورت متنی ساده  انتقال داد
-ایمن شده دربرابر ویروس های کامپیوتری که اطلاعات کیف پولهای نرم افزاری را به سرقت میبرند
-به صورت کاملا امن و کاربرپسند استفاده میشود, بر خلاف کیف پولهای کاغذی که تحت هر شرایطی برای استفاده باید به یک نرم افزار وارد شوند
-در اغلب مواقع نرم افزار مورد استفاده دستگاهها متن باز میباشند که به کاربران این اجازه را میدهد که بتوانند از امنیت آن اطمینان حاصل کنند
-سرمایه و پول دیجیتال شما همواره در اختیار شما می باشد و هیچ شخص سومی به آن دسترسی ندارد, برخلاف کیف پولهای آنلاین که سرمایه کاربران بر روی سیستم یا سخت افزار یک شرکت یا شخص دیگری ذخیره میشود

تولید کننده های کیف پول دیجیتال سخت افزاری شناخته شده و معتبر

بدلیل استقبال بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتالی شرکتهای بسیاری اقدام به ساخت و فروش کیف پول دیجیتال سخت افزاری کرده اند که دو تا از معتبرترین این شرکتها SatoshiLabs و Ledger میباشند.

TREZOR
شرکت SatoshiLabs کیف پول دیجیتال سخت افزاری TREZOR را تولید میکند که در معرفی این محصول این شرکت اینگونه آورده است:
مهم نیست که کامپیوتر شما یا شبکه اینترنت شما چقدر نه امن است. با کیف پول دیجیتالی TREZOR پول شما همواره امن خواهد بود چرا که کلیدهای رمز شما هرگز افشا نخواهد شد. TREZOR یک فضای کملا یمن شده است که یک صفحه نمایش کوچک که بروی آن تعبیه شده و به شما این امکان را میدهد که شخصا نقل و انتقالات را تایید کنید و بهمن دلیل تمامی سیستم و عملکرد TREZOR امن است.
HW-1
شرکت  Ledger کیف پول دیجیتال سخت افزاریHW-1 را به بازار عرضه کرده است که این شرکت در توضیح محصول خود اینگونه مینویسد:
کارت هوشمند و امنیتی است که برای ذخیره سازی و نگهداری بیت کوین طراحی شده است. این کیف پول تمامی کلیدهای رمز بیت کوین شما را به صورت کاملا امن نگهداری میکند و بدون تائید شما هیچ گونه نقل و انتقالی صورت نمیگیرد.
ارزان, طراحی زیبا و بسیار کاربرپسند بودن از ویژگیهای این کارت هوشمند میباشد.
منبع : coiniran.irOne thought on “کیف پول دیجیتال سخت افزاری چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *